Osana Punaisen Ristin tavoitteita kehittää ensiapukoulutusta, olemme avanneet uudet verkkosivut. Näin pyrimme vastaamaan paremmin asiakkaidemme tarpeisiin. Vanhoilta sivuilta jää toistaiseksi käyttöön vain kurssikalenteri, josta löydät koko Suomen kattavat ensiavun yleisökurssit.

Uusien verkkosivujen tavoite

Olemme pyrkineet tekemään yhteydenottamisen mahdollisimman helpoksi riippumatta siitä, suunnitteletko kokonaisen kurssin tilaamista työporukalle, harkitsetko osallistumista avoimelle kurssille tai haluatko antaa palautetta kurssin jälkeen.

Punaisen Ristin ensiapukursseja järjestetään kaikkialla Suomessa, siksi yksien verkkosivujen kautta voimme palvella kaikkia asiakkaitamme riippumatta asuinpaikasta.

Kehitys jatkuu myös tulevaisuudessa

Verkkosivu-uudistus on jatkuva prosessi. Maailman muuttuessa myös toiminnot muuttuvat ja pyrimme selkeyttämään viestintäämme entisestään tämän vuoden aikana.