Ensiavun kouluttajille

 

Suomen Punaisen Ristin (SPR) Ensiavun ja terveystiedon kouluttajakoulutus (ETK) on sairaanhoitajille, terveydenhoitajille ja lääkäreille tarkoitettua ammatillista lisäkoulutusta. Koulutus antaa valmiudet ensiavun kouluttamiseen, johon yhdistetään soveltuvin osin terveyden edistäminen ja tapaturmien ehkäisy. Ylläpidämme myös hätäensiavun kouluttajakoulutusta (HEK).

Mikäli olet ETK tai HEK, Punainen Risti Ensiapu Oy:n puolesta kysymyksiisi vastaa Pilvi Kyrönlahti sähköpostilla.

Ensiavun kouluttajille on olemassa oma sivustonsa https://ensiavunkouluttajat.fi/.
Voit jättää risuja ja ruusuja myös palautelomakkeemme kautta tai olemalla suoraan yhteydessä asiaa koskevaan henkilöön.

Jos olet kiinnostunut työskentelemään Punaiselle Ristille, katsothan tarjolla olevat paikat ”meille töihin” sivulta.

Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@punainenristi.fi